Polecane Szkolenia Biznesowe

Od wielu już lat niezwykłym wzięciem cieszą się treningi menedżerskie – możemy wywnioskować z materiału Ranking Szkolenia Miękkie. Nie jest tajemnicą, że kadra kierownicza o wysokich umiejętnościach to filar interesu. Firmy często organizują szkolenia z zarządzania projektami, z rozwoju osobowości, z motywowania zespołu albo z zarządzania zespołem.

Szkolenia takie dzielą się na otwarte oraz zamknięte. Te ostatnie opracowywane są na zlecenie konkretnych firm. Biorą w nich udział tylko kierownicy tych spółek. Szkolenia otwarte, jak sama nazwa wskazuje, dostępne są dla osób interesujących się daną problematyką. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że uczestnicy kursów otwartych muszą przeważnie płacić za nie własnymi pieniędzmi. Wiadomo jednak, że lokata kapitału we własne kompetencje to większa szansa na awans.

Przekazywaniem wiedzy na kursach biznesowych parają się przeważnie doświadczeni trenerzy. Duży procent z nich specjalizuje się w jakiejś tematyce, np. w technikach kierowania ludźmi, w psychologii biznesu, sposobach skutecznej integracji zespołu itd. Trenerzy powinni wykazywać nie wyłącznie rozległą i kompleksową znajomość tematu, ale ponadto odpowiednie predyspozycje. Przecież chodzi o to, żeby informacje w odpowiedni sposób przekazać uczestnikom szkolenia. Pożądana jest również wiedza z technik behawioralnych, profesjonalizm tworzenia demonstracji multimedialnych a także podtrzymywania kontaktów interpersonalnych.

Metodyka szkoleń biznesowych jest zazwyczaj podobna. Używane są transmisje multimedialne, praca indywidualna, ćwiczenia w grupach jak również testy. Niejednokrotnie ustalane są jeszcze specjalne spotkania pogłębiające wiedzę po uczestniczeniu w warsztatach. Im bogatszy temat, tym bardziej rozciągnięte w czasie spotkania, zaprojektowane nawet na dwa dni.

Rynek warsztatów dla menedżerów rośnie dynamicznie i wydaje się, że ta dobra passa nie zostanie zahamowana w niedalekiej przyszłości. Coraz częściej organizowane są również spotkania integracyjne połączone z szkoleniami. Ich wielkim plusem jest nie tylko sposobność przekazania wiedzy, ale również scalenie osób pracujących w tej samej firmie.

02.10.2014. 11:12